PPHU Rafpol jest wyspecjalizowanym producentem z branży obróbki skrawaniem obecnym na rynku od ponad 25 lat. W swojej ofercie posiada szeroką gamę metalowych wyrobów toczonych produkowanych na 6-cio wrzecionowych automatach tokarskich oraz automatach CNC. Swoją produkcję taką jak: mufy do drewna i inne elementy okuć meblowych, pierścienie łożyskowe, dystansowe pierścienie łożyskowe oraz inne detale według indywidualnych potrzeb klienta dostarczane do wielu odbiorców w Polsce, w Europie i w USA. Firma RAFPOL jest laureatem Gazela Biznesu 2016, Diamenty Forbesa 2019 i 2020.

Naszym celem jest produkcja wyrobów spełniająca wymagania naszych klientów.

Kontrola jakości

Kontrola jakości i laboratorium pomiarowe

 

Od momentu powstania Rafpolu funkcjonuje w firmie niezależna i wyodrębniona w strukturze organizacyjnej komórka Kontroli Jakości. Jest ona bardzo ważnym ogniwem systemu jakości oraz podstawą prezentowanej przez kierownictwo firmy filozofii ciągłego doskonalenia wyrobów i procesów. Głównym zadaniem Kontroli Jakości jest ciągłe monitorowanie procesów oraz kontrola wyrobów na całym etapie realizacji procesu produkcyjnego w celu zapewnienia zgodności wyrobów z wymaganiami klienta. Odpowiednio wyposażone laboratorium pomiarowe zapewnia wsparcie dla Kontroli Jakości w celu redukcji liczby wad i błędów na produkcji oraz wyeliminowania reklamacji i problemów zgłaszanych przez klienta.

 

Certyfikaty

 

Obecnie firma Rafpol posiada certyfikat systemu jakości zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. Certyfikat ten jest potwierdzeniem wdrożenia i stosowania w firmie Polityki Jakości oraz kompleksowego nadzoru nad jakością wyrobów podczas całego procesu wytwarzania od wejścia materiałów produkcyjnych, uruchomienia i zwolnienia procesu produkcyjnego, poprzez kontrolę międzyoperacyjną w procesie produkcji, aż po odbiór końcowy wyrobu i jego wysyłkę do klienta, a także nadzoru nad całym procesem reklamacyjnym. System Jakości w firmie Rafpol jest ciągle doskonalony i rozwijany nie tylko o wymagania normy PN-EN ISO 9001 ale również o specjalne wymagania klientów, szczególnie z branży motoryzacyjnej. Obecny system jakości Rafpol zawiera wiele wymagań i elementów normy stosowanej w przemyśle motoryzacyjnym ISO/TS 16949 takie jak APQP, PPAP, FMEA, MSA i analizy R&R, Plany Kontroli.

Stosowanie i utrzymywanie certyfikowanego systemu jakości zwiększa efektywność organizacji w Rafpolu, poprawia procesy i struktury, zwiększa orientację na klienta oraz generuje zaufanie u klientów. Potwierdzają to bardzo dobre oceny i opinie klientów o wyrobach firmy Rafpol. Przykładem jest tu przyznanie w roku 2008 firmie Rafpol Certyfikatu "Certyficate of Honour" od największego klienta, firmy Timken Company w uznaniu dobrej współpracy.

Firma RAFPOL jest laureatem Gazela Biznesu 2016, Diamenty Forbesa 2019 i 2020.

 

FIRMA P.P.H.U.RAFPOL SP.J. uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach 2014-2020 na realizację projektu Dotacja na kapitał obrotowy .

PPHU Rafpol

Producent
muf do drewna, pierścieni łożyskowych, dystansowych pierścieni łożyskowych oraz elementów toczonych na podstawie indywidualnych wymagań i rysunków klienta.

Kontrola Jakości

 

Kierownictwo firmy Rafpol wyjątkową wagę przywiązuje do jakości swoich wyrobów. Zarządzanie jakością zgodne z najlepszymi światowymi standardami oraz wymagania normy PN-EN ISO:9001:2015 są podstawą wdrożonego w firmie sytemu jakości i nadzoru produkcji

Certyfikaty

 

System Zarządzania Jakością w firmie Rafpol jest podstawą zarządzania przedsiębiorstwem a potwierdzeniem tego jest uzyskany w 2002 roku i utrzymany do dnia dzisiejszego certyfikat zgodności Systemu Jakości Rafpol z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001.

 

 

Dotacje